Poznaj

magiczną atmosferę

serca puszczy augustowskiej

N 53o51'53,8" E 23o04'28,4"

Strefa Wellness


Zapraszamy do Centrum Rekreacyjnego w Hotelu Wojciech


Wellness to styl życia, który ma zapewnić dobre samopoczucie, doprowadzić do harmonii współistnienia ciała, ducha i umysłu. Wellness to wszystko, czym się otaczamy, co robimy, co jemy, jak odpoczywamy. To zdrowy tryb życia, gimnastyka, relaks, zabiegi kosmetyczne oraz odpowiednia dieta.

Hotel Wojciech oferuje swoim Gościom różne formy wypoczynku. Osoby zmęczone wielkomiejską codziennością mogą skorzystać z szerokiej oferty rekreacyjnej.

 

Słoneczna łąka – to nowoczesne solarium, które dzięki innowacyjnej technice – wysokociśnieniowym lampom wyposażonym w diamentowe szkło skutecznie chroniące przed szkodliwymi promieniami UV – umożliwia łagodniejsze i przede wszystkim zdrowsze opalanie.
Jest to świetne rozwiązanie dla osób marzących o pięknej, równomiernej opaleniźnie bez obaw o kondycję skóry. Już podczas 20- minutowego seansu w temperaturze ok.30st C  w naszym organizmie syntezuje się dzienna dawka Wit D3, która poprawia kondycję skóry, opóźnia jej procesy starzeniowe, przyspiesza spalanie tłuszczów oraz polepsza samopoczucie, dzięki endorfinom uwalnianym w trakcie kąpieli słonecznych.
Słoneczna łąka jest szczególnie polecana dla osób aktywnych fizycznie, zmagających się z osteoporozą, a także rehabilitujących się po urazach.
aby utrzymać pozytywne efekty oddziaływania lamp na skórę , nie polecamy po opalaniu kąpieli w basenie. Najbardziej optymalne rozwiązanie to skorzystanie ze Słonecznej łąki po kąpielach i pobycie w saunie, a szczególnie polecane jest po kąpieli solankowej, która dodatkowo wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych.

 

Ścieżka Kneippa –  Podczas spaceru ścieżką, przez niecki z ciepłą i zimną wodą, stopy są raz rozgrzewane w wodzie o temperaturze ok. 40-55°C przez ok. 10 minut, raz schładzane w wodzie o temperaturze 4-8°C przez 10 sekund. Na dnie niecki znajdują się kamyczki, które pobudzają receptory. Należy wykonać 6 – 10 cyklów kończąc w zimnej wodzie.
Zabiegi są pomocne przy bólach głowy, migrenach, zaburzeniach krążenia nóg (tzw. zimne stopy), żylakach we wczesnym stadium, stymulują też odporność organizmu.

 

Sauna fińska (sucha)  – Pomieszczenie sauny rozgrzewa się do temperatury 100° C. Tak wysoką temperaturę uzyskuje się dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami, których nie polewa się wodą. Wilgotność w pomieszczeniu wynosi około 10 %. W saunie można przebywać kilkanaście minut, potem należy ochłodzić się w wodzie. Ważne, żeby schładzać ciało od stóp w górę!
Cykl najlepiej powtórzyć 2-3 razy.
Podczas seansu wydziela się serotonina – hormon szczęścia. Ciepło sprawia, że całe ciało rozluźnia się – ustępują napięcia mięśni i bóle stawów. Zapobiegają nerwowości, niepokojowi, zmęczeniu psychicznemu i mają silne działanie antydepresyjne. Regulują ciśnienie krwi, co poprawia stan zdrowia i samopoczucie. Podczas jednego seansu w saunie fińskiej organizm wydala tyle toksyn, ile nagromadził w ciągu tygodnia! Ponadto, jednocześnie można spalić nawet ok. 300 Kcal , czyli tyle, co podczas 4- ro godzinnego joggingu. Dlatego jest to też świetny sposób na walkę z cellulitem.

 

Łaźnia parowa  – Temperatura i wilgotność powietrza regulowane są automatycznie za pomocą specjalnego generatora pary. Wewnątrz łaźni panuje niższa niż w saunie suchej temperatura ok. 50 st C i wysoka wilgotność ok 100%. Gorąca para szczególnie dobrze oddziałuje przy chorobach dróg oddechowych ( inhaluje, nawilża i oczyszcza drogi oddechowe)  i dolegliwościach reumatycznych. Wilgotne ciepło kąpieli parowej korzystnie wpływa na wygląd skóry, poprawia w niej krążenie krwi, nawilża, oczyszcza i ożywia, dzięki czemu skóra staje się sprężysta i elastyczna. Regularne korzystanie z łaźni parowej przynosi trwały efekt w postaci przyśpieszenia metabolizmu, a co za tym idzie, szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Łaźnia parowa pomaga także w zaburzeniach snu, takich jak kłopoty z zasypianiem, częste budzenie się w nocy, płytki sen. Z sauny nie powinno się korzystać pod wpływem alkoholu, po wysiłku fizycznym oraz na czczo. Należy też odczekać co najmniej godzinę po posiłku. Ważne, żeby schładzać ciało od stóp w górę!

 

Tężnia z solanką – Cały sekret kryje się w specyficznej konstrukcji tężni, a celem całego procesu jest uzyskanie co najmniej 16% roztworu NaCl w wodzie. Strugi solanki ściekają po gałązkach tarniny, na których „rozbijają się” na tworząc leczniczy aerozol dostarcza on wielu niezbędnych mikroelementów takich jak: jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo czy sód.
Oddychanie przez godzinę powietrzem nasyconym solankowym aerozolem sprawia, że dawka jodu jaką wdychamy, jest równa dawce wchłoniętej w ciągu trzech dni plażowania. Zalecany czas trwania jednorazowej inhalacji wynosi pół godziny.

 

Natrysk wrażeń – To nowoczesne rozwiązanie technologiczne, które pozwala  uzyskać strumienie wodne o różnym natężeniu.  Dodatkowo, każdy efekt wytworzony przez deszczownicę wzmacniany jest oświetleniem, kolorami i  wybranymi aromatami. Urządzenie pozwala na regulacje jednej atrakcji w czasie od 30 do 120 sekund. Natrysk wrażeń ma zróżnicowaną temperaturę wody od 20 do 40°C, co działa jak terapia biczem szkockim. Zastosowana koloterapia korzystnie  wpływa na stan emocjonalny i zdrowotny.  Kolor niebieski wycisza i zwalcza bezsenność, czerwony energetyzuje, a także pobudza wyobraźnię i seksualność, zaś żółty jest lekarstwem na przemęczenie, stres a nawet przeziębienie.
Dzięki takiej różnorodności strumieni, temperatury, barw i zapachów prysznic wrażeń może być zarówno doskonałym, spokojnym zakończeniem dnia, jak i momentem pobudzającym dalszą aktywność fizyczną lub umysłową.

 

Zapraszamy do Hotelu Wojciech w Augustowie, aby z dala od zgiełku i miasta, w bezpośrednim kontakcie z naturą, w poczuciu komfortu, w tęczy smaków kuchni polskiej, bawić się, odpoczywać aktywnie oraz poczuć smak strefy wellness z serca Puszczy Augustowskiej.

Basen to doskonałe miejsce wypoczynku bez względu na porę roku i pogodę. Dysponuje różnymi rodzajami masażu wodnego. Basen szczególnym powodzeniem cieszy się wśród dzieci, które ze względu na małe rozmiary niecki przełamują lęk przed wodą i błyskawicznie uczą się pływać. Dorośli również znajdą coś dla siebie. Pływanie, masaże wodne to prawdziwy relaks dla ciała i ducha.

 

Cennik dodatkowych atrakcji w strefie Wellness:

  • sauna fińska / łaźnia parowa 20 zł / 30 minut
  • słoneczna łąka 20 zł/ 20 min
  • ścieżka Kneippa 10 zł/ seans
  • tężnia solankowa 10 zł / 15 min
  • prysznic wrażeń 10 zł / seans

 

Oferty specjalne

Newsletter

Dowiaduj się o najnowszych promocjach i aktualnych zniżkach w Hotelu Wojciech.
Dołącz do listy newsletterowej i raz w miesiącu otrzymuj e-mail z nowościami.

AKCEPTUJĘ WARUNKI RODO

Kontakt


W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy Państwa do kontaktu. Udzielimy odpowiedzi tak szybko, jak to możliwe.

Hotel Wojciech ***

AKCEPTUJĘ WARUNKI RODO